תעיזו להיות

כתבה: אורי סלע / עבור רוחמה שרון 
צלם: רני לוריא
קרמיקה: רוחמה שרון - "רגיל זה לא בשבילך"
כולנו אוחזים בתעודת זהות ששוכבת לה אי שם במעמקי הארנק, אך מעטים מאיתנו פתוחים דיים ומעיזים מספיק לצור לעצמם תעודת זהות אישית כשמדובר בעולמות תוכן נוספים, מעבר לאלו שמספקת החותמת של משרד הפנים. 
בתמונה: אדר' תמר בנימיני
פרט מחדר רחצה הורים. שימוש באריחים מעוטרים מבית רוחמה שרון
תמר בנימיני אדריכלית, בוגרת הטכניון, חגגה בחודש שעבר 50 אביבים ומהווה את אחת הדוגמאות המשובחות לעובדה כי לגיל הכרונולוגי אין כל משמעות.

בקלילות השמורה לעלמה צעירה היא מנווטת בין ריקודי בטן ללימודי פיתוח קול, בין מסעות קסומים בערים עתיקות לים הפתוח, בין סדנאות יצירה שהיא רוקמת לעצמה עבור עצמה במטבח ביתה לתכנון ועיצוב פרויקטים ללקוחותיה.

תמר מסתכלת על עיסוקיה ואהבותיה כמכלול.
אינה מתחברת לקווי הפרדה.
תנועות הידיים המעוגלות של ריקודי הבטן מעניקות לה השראה לעיצוב בתיה וכך גם הקול המשתבח שיוצא מתוכה, גורם לה להתחבר לאני המזוקק והפרטי שלה יותר ויותר וכך גם ליצירה האדריכלית.

עולמות התוכן שלה שלובים זה בזה, משפיעים זה על זה ומעניקים ליצירותיה ערכים מוספים רבים וגבוהים. בנימיני קושרת את טיב התרכובת שמסייעת לה לעוף למחוזות רחוקים וגבוהים במיוחד, למידת הפתיחות שהיא מפגינה, לעובדה כי מאפשרת לדברים לקרות ולעבור בתוכה.
מבט על חדר רחצה הורים. חיפוי באריחים מעוטרים מבית רוחמה שרון
סגנון ומקורות השראה
הסגנון של תמר בנימיני עשיר, רב גוני וייצרי, יוצא מהלב ואינו מוגדר בקווים ברורים. ניכרת בו השפעה מצבעוניות מקסיקנית, ארמונות בדרום ספרד ומרוקו, ארמונות מהרג'ה בהודו, נגיעות יווניות ואיטלקיות בניחוח כפרי. קו מעט ים תיכוני, כך עולה, אך מאוד אישי ומזוהה עמה. בפנים הבתים, פרי תכנונה של בנימיני שולט המוטיב המפוסל, אם בדמות נישות מקוריות, אלמנטים הניצבים בחלל, מסגרות צבעוניות יוצרות אווירה סביב חלונות או קרמיקה תוצרת אישית סביב אלמנטים דוגמת מראות. התוצאה הסופית היא בית בעל קווי עיצוב יחודיים, מאופיין ברמה פונקציונאלית גבוהה, נגישה ונוחה להתנהלות. בין האדריכלים הקרובים אל לוח ליבה, ברגן המקסיקני, טרישיה גילד הצבעונית, חסן פתחי המצרי וגאודי הספרדי.
שימוש בחומרים אהובים במיוחד
חומרים טבעיים וצבעוניים. השימוש במוצרים מבית רוחמה שרון משפיעים על האדריכלית ומעניקים דרור לרצונותיה ושאיפותיה העיצוביות. נדמה כי הסלוגן המלווה את בית רוחמה שרון- "רגיל זה לא בשבילך" התכוון לאנשים דומים לתמר. אלו שעומדים באומץ מול חומר וצבע, שעושר דוגמאות וצורות מצית את דימיונם. כך התחברה בנימיני לבלטות המאויירות, למשרביות היחודיות ובעיקר לגישה הלא קונוונציונאלית שמעריכה אינדיוודואליזם ומחשבה פורצת גבולות.
הלקוח האידיאלי
למרות שמודעת היטב לקווים הקונבנציונאלים, בוחנת תמר את המוסכמות ומשלבת בהן את החופש שלה וכשמדובר בתכנון ועיצוב הבית היא נותנת לעצמה דרור בשילובי גוונים, שימוש יוצא דופן בחומרים, קווים ארכיטכטונים מקוריים. היא לא חושבת שיש להדבק "למה שצריך" אלא לבחון מה מתאים ולתת דרור לרצונות, לאהבות ולתשוקות שלנו. תמר מדמה את עבודת התכנון לריקוד זוגי עם לקוחותיה. 
שם בריקוד האינטימי הזה מתגבש הקונספט העיצובי, מתחדדת הבחירה הססגונית, מדייקים את הקווים התכנוניים, מתחברים למוטיבים עיצוביים, ממריאים ונוחתים, מקבלים ופוסלים, חוזרים ומסתדרים והתכנית נרקמת ומתהווה כמעט מאליה.
אם לא היית אדריכלית? תמר, אדריכלית ומעצבת פנים, אך היא לא נעצרה שם. עולמה עשיר ומגוון, נע בין לימודי פיתוח קול, לריקודי בטן מקצועיים המהווים גם הם השראה לתכנון הפרויקטים שלה.

רוחמה שרון - הבחירה שלך - "העבודה עם רוחמה שרון היא כיף לא נורמאלי" מתארת תמר את העבודה המשותפת. גיצי התלהבות, ברק בעיניים, רעיונות הזויים באווירה מלאת חיים מאפיינת את הביקורים של האדריכלית באולם התצוגה. ההיצע המגוון והאנרגיה העוטפת את המקום משאירים לה מקום להתגעגע אליו ורצון לחזור.
בפרויקט שתכננה עבור משפחה מטבעון שילבה מבחר מוצרים של רוחמה שרון. 
בקיר חדר הרחצה של ההורים נעשה שימוש באריחים קרמיים עם הדפסות בגוונים פסטליים, כך שמצד אחד הרעש הצבעוני לא היה מוגזם ומצד שני נשמר הייחוד שהביאה עמה הדוגמא.
פרטים מחיפוי הקיר בחדר רחצה ילדות, מבית רוחמה שרון
חזית חדר רחצה ילדות. אריחים מבית רוחמה שרון
פרט מתוך חדר רחצה הורים. שימוש באריחים מאוירים של רוחמה שרון
בחדר הרחצה של הילדות, קיבלה תמר דרור לאותנטיות שלה ובין הקשתות המיוחדות שולבו פסיפסים בגווני כחול- טורקיז ומראה רחבה בעלת מסגרת מעוצבת מפיסות קרמיקה, בעבודת יד של תמר, שהעניקו לחלל מראה מרוקאי, אפוף שיק וייחוד.
חדר רחצה ילדות. חיפוי קיר בפסיפס מבית רוחמה שרון 
ומסגרת קרמיקה בעבודת יד מקורית של האדריכלית תמר בנימיני
בבריכת השחיה של המשפחה שילבה אריחים המעניקים אור ורעננות כשמשחקים משחקי אור יוצרי עניין עם השמש.
ציפוי הבריכה בפסיפס מבית רוחמה שרון
הקשר שלך למטבח
המטבח הוא אחד המקומות שמצליחים לשרטט עבור תמר את התפתחותה המקצועית והרוחנית. מי שהעידה כי בעבר כונתה כ"שורפת מחבתות מושבעת" היא היום מלכת המטבח. ברגע שהפסיקה לנסות לעשות "כמו שצריך", כשנפרדה מספרי המתכונים והפכה את המטבח לסוג של אטלייה, החלה הנסיקה הקולינרית שלה. טעמים וריחות, ירקות ופירות מוקפצים, נחתכים, משתלבים זה בזה ונאפים. אם תבקשו ממנה את המתכון היא לא תדע לחזור עליו. תמר מבשלת גורמה מהבטן בדומה לאופן בו נגשת לטפל בלקוחותיה. חוויה יצרית וחושית מהסוג המשובח ביותר.

חופשת החלומות
להיאבד בין סמטאות של ערים עתיקות או חוף ים מרוחק ושקט שמעניק כבוד לטבע ונותן לו להשתלט.
תרבות אומנות ומה שבינהם- לאכול, להתפלל, לאהוב, בדולינה וכשהעכבר והנחש נפגשו לראשונה, מתחברים כולם למהות ולאמונות של תמר ולכן חשה מחוברת לשלושת הספרים הללו וממליצה עליהם בחום.

תגניבי אותנו בטיפ משדרג
הטיפ החשוב והאפקטיבי ביותר מבחינתה הוא לא לפחד. להתחבר ליצירה מתוך שמחה, רגש, האותנטיות שמתוך עצמך.
לעבוד עם הלב ולהשאיר את הברקסים במחסן.

"תעיזו להיות", הוא אולי הסלוגן המתאר  באופן המדויק ביותר את המהות של תמר עצמה ומה שהייתה מאחלת ללקוחותיה.